۰۹ محرم ۱۴۴۰-پنج شنبه 29 شهریور 1397-
انواع بلاها به‌خاطر سوء رفتارها

پیامبرگرامی اسلام‌ (صلی الله علیه و آله) فرمود: هرگاه ده صفت در امت من پدیدار شود خداوند نیز آنها را به ده بلا گرفتار می‌کند. پرسیدند: ای پیامبر خدا آنها چیست؟
فرمود: هرگاه کم دعا کنند بلا نازل می‌شود،‌ و هرگاه صدقات و خیرات را ترک کنند بیماری‌ها زیاد می‌شود و اگر از پرداختن زکات خودداری کنند چهارپایان ایشان هلاک می‌شوند، و هرگاه سلطان بر مردم ستم کند قطره‌های آسمانی برف و باران و.... از آنها قطع می‌شود، و زمانی که زنا در میان آنها زیاد شود مرگ و میر ناگهانی زیاد می‌شود، و اگر رباخواری زیاد شود زلزله‌ها هم زیاد می‌شود و هرگاه برخلاف حکم خداوند رفتار کنند دشمنان بر ایشان مسلط می‌شوند و اگر با خداوند پیمان‌شکنی کنند خداوند نیز آنها را مبتلا به کشت و کشتار می‌کند، و هرگاه در وزن اجناس فروخته کم گذارند خداوند هم از محصولات و کشت و کار آنها کم گذارد.

سپس رسول خدا (صلی الله علیه و آله) آیه شریفه (41 سوره روم) را تلاوت فرمود: فساد و تباهی خشکی و دریا را فرا گرفته است به خاطر آنچه خود مردم انجام ‌داده‌اند و خداوند نیز آنها را به سبب بعضی از رفتارهایشان کیفر داده تا شاید از کردار بدشان بازگردند. جامع‌الاخبار، ص 180، فصل 141 

تعداد بازدید:205
نام
آدرس ایمیل
متن
کد امنیتی